As festas compostelás por excelencia arrincarán esta noite, véspera da Ascensión, e estenderanse ata o domingo 12, cun programa repleto de concertos e actuacións musicais para todos os gustos… sen esquecer citas tradicionais como a Comparsa de Cabezudos, o Torneo de Chave ou os Cantos de Taberna.
Pola súa banda, a hostalería compostelá está autorizada a pechar unha hora máis tarde os seus establecementos.
PROGRAMA:
Mércores 8
-21:00H-Praza a Quintana
Santiago 40 POP
Presentador: Dj Oscar Martínez
*David Otero
*Bombai
*Soge Culebra
*Lérica
*Mar Lucas
*Álvaro Mayo
*Álex Márquez Lontreira
-22:30H-Praza do Obradoiro
Orquestra Panorama
Xoves 9
-10-12H-Casco histórico
Alborada a cargo de A.C Pena Maior de Marrozos
-10:00-14:15H-Recinto Ferial de Amio
Feria Cabalar de la Ascensión
-12:00H- Praza da Quintana
Concierto de la Banda Municipal de Música-Dende a identidade
-12:30H-Salida desde o Teatro Principal
Comparsa de cabezudos
-12:30H-Praza de Mazarelos
A filla do Cacharulo
Babaluva
-18:00H-Varias plazas del casco histórico (Praza de Santo Agostiño, Toural, Cervantes, Obradoiro, Praterías
Folk na Rúa
20:00H-Actuación conjunta en Plaza de Praterías
-18:00H- A Barraca por Compostela (Desde a Alameda)
Visita teatralizada por la ruta Valle Inclán
Itinerario: Alameda, praza do Toural, rúa Nova, praza de Mazarelos y praza das Praterías
-18:30H-Praza de Mazarelos
Xan Perillán e a maleta máxica
Os monicreques de Kulas
-20:30H-Auditorio de Galicia
Adictos de Pentación Espectáculos
-21:00H-Praza da Quintana
Fillas de Cassandra
-22:00H-Praza do Obradoiro
Orquestra Função Públika
Venres 10
-10-12H-Casco histórico
Alborada a cargo de A.C Música e Baile Tradicional de Conxo
-12:30H Praza de Mazarelos
Dona Barriga Verde
Larraitz Urruzola Producións Artísticas
-18:30H Praza de Mazarelos
Dona Barriga Verde
Larraitz Urruzola Producións Artísticas
-20:30H-Parque da Alameda
Torneo de Llave
-20:30H-Plaza da Quintana
Composfest
Artistas:
*André G.S.
*Boyanka Kostova
*Dios Ke Te Crew
*Cool Nenas
-22:00H-Parque da Alameda
Orquestra Los Player´s
Sábado 11
-10-12H
Alborada a cargo de Asociación Veciñal As Brañas de Andrés
-10:00-00:45H- Campo de Hockey da USC
Dron Festival Gaelic GP
-12:00H-1930 H Prazas do casco histórico (Praza de Santo Agostiño, Cervantes, Toural, Obradoiro, Quintana e Rúa da Travesa
Escolas de Baile Tradicional
Participan:
*Agrupación Folclórica Colexiata do Sar
*Grupo de Baile e Música Tradicional Brincadeira
*Obradoiro de Cultura Tradicional Ultreia
*Agrupación Folclórica Cantigas e Agarimos
-12:30H-Praza de Mazarelos
Barriga Verde ataca de novo
Títeres Alakrá
-14:00-Recinto Ferial de Amio
Fiesta de los Mayores
-17:00H-Parque da Alameda
Torneo de Llave
-17:00-18:00H-Palco da Alameda
Milonga del palco.
DJ Ezequiel. Inès Gòmez e Ezequiel Merlo
-17:30H-Camiño Real de Angrois
Corresan Ruta da Prata de Angrois
-18:00H- A Barraca por Compostela (Desde a Alameda)
Visita teatralizada por la ruta Valle Inclán
Itinerario: Alameda, praza do Toural, rúa Nova, praza de Mazarelos y praza das Praterías
-18:30H–Praza de Mazarelos
Barriga Verde ataca de novo
Títeres Alakrá
-20:00H-23:00H-Varios locales del casco histórico
Cantos de Taberna
-21:30H-A Nave de Vidán
Tablao y show de Tango
-22:00H–Praza da Quintana
Billie Marten
-22:00H-Parque da Alameda
Orquesta Finisterre
Domingo 12
-9:00H-Avenida Xoan Carlos I
XXIII Carrera Ciclista de la Ascensión
-10-12H-Casco histórico
Alborada a cargo de Enxebres de San Lázaro
-12:30H–Praza de Mazarelos
Barriga Verde
Viravolta Títeres
-18:00H-A Nave de Vidán
Milonga de tarde con DJ Pablo Magín
Show de Tango
-19:00H-Praza da Quintana
Banda Municipal de Musica de Santiago de Compostela
Dende a sétima arte
Monti Castiñeiras y Paula Cereixo